Tarasy - najczęstsze błędy

Tarasy - najczęstsze błędy

Dom wyposażony w taras to wymarzone miejsce odpoczynku. Szczególnie gdy jest zbudowany nad pomieszczeniem – wtedy możemy z góry obserwować cała działkę i najbliższą okolicę.
Rodzaje klejów do okładzin

Rodzaje klejów do okładzin

Ceramiczne i kamienne okładziny, aby mogły służyć przez wiele lat, muszą być układane przy zastosowaniu kleju dobranego w zależności od rodzaju podłoża i typu płytek. Wybór kleju ma znaczenie kluczowe, bowiem to właśnie on zapobiega odpadaniu i pękaniu kafli.
Dom pasywny i dom energooszczędny - różnice

Dom pasywny i dom energooszczędny - różnice

Rosnące z roku na rok koszty energii elektrycznej i ogrzewania powodują, że każdy potencjalny właściciel domu stara się zawczasu ograniczyć przyszłe wydatki na jego eksploatację. Osiągnięcie tego celu jest możliwe tylko w przypadku odpowiedniego i szczegółowego zaplanowania właściwości użytkowych przyszłego budynku.
Koszt dachu

Koszt dachu

Wykonanie dachu pochłania znaczą część kosztów przy budowie domu, dlatego wybór dachu i odpowiednie jego pokrycie musi być przemyślane.
Izolacja dachu

Izolacja dachu

Konstrukcja dachu, niezależnie od rodzaju pokrycia, musi składać się z kilku warstw chroniących przed utratą ciepła zimą, nagrzewaniem się latem i niszczącym działaniem wilgoci. Źle dobrana i nieprawidłowa izolacja dachu wiążą się z wyższymi rachunkami za ogrzewanie i szybkim zniszczeniem dachu.
Ocieplenie domu drewnianego

Ocieplenie domu drewnianego

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się budynki zbudowane z drewna. Wzniesione z użyciem nowoczesnych technologii są ciepłe i przytulne, jednak stare, oddane do użytku przed dziesięcioleciami niejednokrotnie wymagają docieplenia.
Drzwi zewnętrzne - ciepły montaż

Drzwi zewnętrzne - ciepły montaż

Na jakim etapie budowy należy zamontować drzwi zewnętrzne? Czy wymagają one specjalnego uszczelnienia?
1 2 3 4 5 6
Treść wiadomości
E-mail
Wynik dodawania 2 + 2*